Fort w Agrze, czyli mogolski luksus

Potężny fort w Agrze zbudował cesarz Akbar z dynastii Wielkich Mogołów. Był to ród pochodzenia mongolskiego, który w XVI i XVII w. opanował ogromną część Indii. Ich państwo było jedną z największych potęg ówczesnego świata, a bogactwa przeogromne.

Fort w Agrze, choć swego czasu był jednym z najbardziej luksusowych miejsc na ziemi, pokazuje teraz tylko drobną część przepychu, jaki w nim panował. Wśród pustych murów nie ma już bowiem drewnianych podestów zasypanych najwspanialszymi dywanami i poduchami, lśniących wszędzie klejnotów, kolorowych parasoli, luksusowych mebli, szemrzącej wokół wody, a przede wszystkim prześlicznych tancerek i muzykantek sprowadzanych z całego imperium, a nawet spoza jego granic, by umilały czas władcom i ich bliskim.

Zdjęcia poniżej mogą być słabej jakości ze względu na znaczne zmniejszenie ich wagi, by dostosować ją do możliwości naszego indyjskiego łącza.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii Indie, Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s