Sklepiki i domostwa

Dość niesamowita jest hinduska zdolność do funkcjonowania w ściśle określonej przestrzeni – przestrzeni wyznaczonej mniej lub bardziej improwizowanymi ścianami ciasnych pudełkowych sklepików bądź słomiano-blaszanych czy też ceglano-plastikowych domostw kleconych bez użycia zaprawy. Jest ich pełno wszędzie, stanowią odpowiednik wielkomiejskich przedmieść, tudzież wiejskie zabudowania, gdzie indziej zaś rdzenną tkankę slamsów. Śpi się w nich, pracuje, przygotowuje i spożywa posiłki, żyje.
Gdyby Hindusi mieli osiągnąć poziom komfortu życia, a więc i konsumpcji, zbliżony choćby do polskiego, wtedy z pewnością obecne kłopoty w rodzaju globalnego ocieplenia klimatu, wyczerpywania zasobów naturalnych etc. wydałyby się jedynie bladą odbitką tego, co może nadejść. Wobec faktu, że zarówno Indie, jak i cała reszta Azji, jak się wydaje, zmierzają zdecydowanie ku osiągnięciu europejskiego poziomu i stylu życia, pytanie o alternatywę pozostaje otwarte. Z dużym znakiem zapytania i wykrzyknikiem.

Poniżej zamieszczamy fotografie zrobione w Indiach, a niektóre także w Nepalu.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Indie, Nepal, Uncategorized i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Sklepiki i domostwa

  1. Anonim pisze:

    coś wiemy na ten temat, obecnie śpimy w norce 2×2 która wygląda jak więzienna cela z kratami w małym okienku, nie ma łóżka tylko materac na klepisku:) Łukasz i Luiza POZDRAWIAMY!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s