Uwodzicielki z Khadźuraho

Są ich setki, a może nawet tysiące. Każdego dnia czekają na murach świątyń, by kusić swymi wdziękami tych, którzy przychodzą ściągnięci ich sławą. Od setek lat te niezmiennie młode niewiasty kuszą na różne sposoby. Jedne wyuzdanie, a inne wstydliwie. Jedne patrzą na gości wyniośle, a drugie za murem się kryją i tylko ukradkiem spoglądają, kto tam dziś przyszedł. Niektóre wciąż niegotowe na gości przybycie – malują powieki, wcierają pachnidła, bądź sprawdzają w lusterkach, co mogą jeszcze poprawić.

Boskie i ludzkie piękności zasiedliły mury Khadźuraho w Indiach w X-XI w., czyli gdy dopiero rodziła się Polska. Państwo Ćandellów, którzy mieli tam swoją stolicę, szybko jednak upadło, a wspaniałe Khadźuraho zarosło lasem. Zagubione w dżungli uwodzicielki odkrył w 1838 r. brytyjski żołnierz. Zaszokowała go nie tylko monumentalna architektura, ale również powszechne na murach świątyń sceny erotyczne. Te, które widzicie poniżej są ich bardzo łagodnymi wersjami. Na murach Khadźuraho nie brak bowiem scen, które nawet teraz uchodzą za bardzo ostrą pornografię. Te pokażemy kiedyś po godz. 24 😉

Wszystkie prezentowane niżej uwodzicielki można spotkać na murach i we wnętrzach tzw. wschodniej grupy świątyń.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii Indie, Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Uwodzicielki z Khadźuraho

  1. ewa pisze:

    Pięknie napisany tekst, Wojtku :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s